AKTUALNOŚCI

2018/ 2019 TLiA

Już wkrótce nowy sezon, a w nim: premiery, wyjazdy, projekty, działania edukacyjne, pokazy impresaryjne oraz przygotowania do IV Festiwalu małych Prapremier 2019.

Sezon 2018/ 2019, to przede wszystkim premiery, których zaplanowaliśmy aż pięć. Już we wrześniu na Dużej Scenie KRUK KRUKOWI w reżyserii Przemysława Jaszczaka. W listopadzie Aga Błaszczak przygotuje prapremierowo BOLKA II ŚWIDNICKIEGO, spektakl, który będzie wystawiany w Zamku Książ. W lutym 2019 ponownie wrócimy na Dużą Scenę przy Brzechwy by przygotować premierę – ZASKÓRNIAKI I INNE DZIWADŁA Z KRAINY PORTFELA Grzegorza Kasdepki. Jej realizacji podejmie się Daniel Arbaczewski. Kolejne miesiące, czyli przełom marca i kwietnia, to praca nad ŚWIAT I JUŻ Philippe`a Dorina. Reżyserią tekstu zajmie się Bartosz Kurowski. Ostatnią premierę sezonu, zaplanowaną na maj, zrealizuje Marta Streker.
Obok spektakli premierowych i prapremierowych przed nami liczne wyjazdy. Najbliższy już we wrześniu na 7. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Podgoricy (Czarnogóra) ze spektaklem U/ RODZINY Eweliny Ciszewskiej oraz do Austrii, gdzie specjalnie dla tamtejszej Polonii zagramy w Polskiej Szkole w Wiedniu KAJTUSIA CZARODZIEJA Roksany Miner. Do końca roku 2018 odwiedzimy CK Muza w Lubinie ze spektaklami OFELIA I HA. Grzegorza Grecasa i KAPELUSZ PANI WRONY Laury Słabińskiej, Teatr Witkacego w Zakopanem ze spektaklem DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY Agi Błaszczak, 6. Międzynarodowy Festiwal Teatrów DZIECINADA we Wrocławiu z PIOTRUSIEM PANEM Karoliny Maciejaszek oraz 14. Międzynarodowy Festiwal KATOWICE DZIECIOM, gdzie zaprezentujemy KAJTUSIA CZARODZIEJA.
Teatr to również edukacja. Do końca 2018 roku zrealizujemy program pn. BLISKIE SPOTKANIA… ZE SZTUKĄ TEATRU w ramach KULTURY DOSTĘPNEJ. Zadanie zakłada bezpłatną ośmiokrotną prezentację PIOTRUSIA PANA i dziesięciokrotny pokaz DNIA OSIEMDZIESIĄTEGO PIĄTEGO dla publiczności wałbrzyskiej oraz mieszkańców Walimia, Pieszyc, Nowej Rudy, Strzegomia i Piławy Górnej. Każdy ze spektakli będzie miał bonus w postaci tematycznych warsztatów teatralnych prowadzonych przez aktorów TLiA oraz pospektaklowych rozmów.Możliwość komentowania jest wyłączona.