AKTUALNOŚCI

Artvark/ saxophone quartet

29 listopada o 19:00 na naszej scenie przy Brzechwy zagra zespół A R T V A R K!

ARTVARK to kwartet saksofonowy, wędrujący po świecie muzyki tradycyjnej, spontanicznie poruszając się w jej rytmie w scenicznej przestrzeni. Jest znany z innowacyjnych i oryginalnych kompozycji. Tworzą go czterej instrumentaliści o wyjątkowej i wyrazistej osobowości, którzy zabierają publiczność w pełną przygód muzyczną podróż trasą wyznaczoną groovem saksofonów.

Artvark brał udział w renomowanych międzynarodowych festiwalach: The North Sea Jazz Festival (Holandia), The Cairo Jazz Festival (Egipt), Bohemia Jazz Festival (Republika Czeska), Jazz Bruges (Belgia). Koncertował w Irlandii, Turcji i Afryce Południowej. Nawiązał wyjątkową i niezwykłą współpracę m. in. z Peterem Erskinem, legendarnym perkusistą jazzowym, Doudou N’Diaye Rose, senegalskim mistrzem instrumentów perkusyjnych i z duńskim zespołem Efterklang. Wspólnie z Claron McFadden, amerykańską sopranistką, saksofoniści nagrali płytę Sly Meets Callas i wystąpili na prestiżowych festiwalach, takich jak Grachtenfestival Amsterdam i Rotterdamse Opera Dagen, a także na wielu scenach teatralnych. Piąta płyta kwartetu, zatytułowania Blue Stories, dała początek obfitującej w koncerty trasie z udziałem aktora Johna Buijsmana, zorganizowanej w ramach projektu Polder Beast.

 

ZESPÓŁ Artvark

Rolf Delfos/ saksofon altowy

Bart Wirtz/ saksofon altowy

Mete Erker/ saksofon tenorowy

Peter Broekhuizen/ saksofon barytonowy

 

BILETY do nabycia w kasie Teatru we wtorki, czwartki i piątki od 8:30 – 11:30 lub Klubie A` PROPOS/ tel. 74 840 40 49 lub 74 – 660 63 20.
BILETY ON-LINEhttps://www.teatrlalek.walbrzych.pl/bilety/

www.aproposclub.pl

http://www.artvarksq.com/Możliwość komentowania jest wyłączona.