AKTUALNOŚCI

DOTKNIJ TEATRU

4 i 6 kwietnia zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu wszystkich tych, którzy jeszcze „nie dotknęli” teatru w ramach V ogólnopolskiej akcji Dotknij teatru – przygotowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

4 kwietnia o godz. 16.00 na Małej Scenie odbędzie się zainscenizowane czytanie współczesnego dramatu Dziób w dziób M. Prześlugi w reż. Marleny Jasińskiej-Denst.

 

Historia mocarnej bandy gołębi i małego wróbla Przemka, który pragnie do niej dołączyć, a przy okazji rozwikłać tajemnicę dziwnego zniknięcia gołębia Janusza zaintrygowała do postawienia kluczowych pytań: Czy możliwa jest przyjaźń pomiędzy dwoma gatunkami, a zarazem różnymi subkulturami? Czy odwaga i honor wystarczą, aby grupa zaakceptowała „odmieńca”? Niezwykle zabawny tekst, gdzie wulgarny język ulicy został zręcznie przełożony na „ptasi”, a rysunki postaci nakreślone z dużą dawką humoru.

6 kwietnia o godz. 12.30 będzie można zobaczyć najnowszy spektakl Władca Skarpetek w reż. Jacka Timingeriu. Niezwykłe przygody Jasia, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu, to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku.
To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd
o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

 

Dziób w dziób – zainscenizowane czytanie dramatu

autor: Malina Prześluga

reżyseria: Marlena Jasińska-Denst

czytają: Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Jakub Grzybek, Zbigniew Koźmiński, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

grupa wiekowa: od 10 lat

czas trwania: ok. 40 minut

wstęp wolny, Mała Scena, ilość miejsc ograniczona

 

Władca Skarpetek

scenariusz i reżyseria: Jacek Timingeriu

scenografia: Katarzyna Karmańska i Jacek Timingeriu

muzyka: Krzysztof Pachołek

teksty piosenek: Ewa Zielińska

obsada: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Natalia Wieciech, Zbigniew Koźmiński, Seweryn Mrożkiewicz

grupa wiekowa: od 3 lat

czas trwania spektaklu: 50 minut

cena biletu:

normalny – 17 zł,

ulgowy – 15 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.

KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel. 74 666 73 41.Możliwość komentowania jest wyłączona.