AKTUALNOŚCI

GOŚCINNIE! KOMEDIA DLA DOROSŁYCH

1 marca o godz. 19.00 zapraszamy na komedię KARIERA PO POLSKU w reż. Macieja Damięckiego. To sztuka o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie robią urzędniczą „karierę”. Na scenie zobaczymy Sylwestra Maciejewskiego, Andrzeja Zaborowskiego, Małgorzatę Lewińską i Dariusza Kordka.

Bohaterowie spektaklu zostają wprowadzeni w świat establishmentu małego miasteczka przez żonę pyszałkowatego burmistrza, który ją zdradza i jest zajęty własną karierą.

Żona, kierowana zemstą, postanawia dowieść mężowi, że w dzisiejszych czasach burmistrzem może zostać każdy. Szuka odpowiedniego kandydata wśród żebraków. W tym celu przebiera się za żebraczkę i wchodzi w ich środowisko. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od ekonomii, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Od tego momentu kariera żebraków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.

Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami, żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Po prostu prawdziwa komedia.

 

czas trwania spektaklu 2h z 1 przerwą

 

BILETY 80 zł

KASA BILETOWA TEATRU tel. 74 666 73 41 – czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od godz. 8.30 do 11.30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.

KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.plMożliwość komentowania jest wyłączona.