I Festiwal małych Prapremier

Spektakle konkursowe oceniać będzie Jury profesjonalne w składzie:

Marek Waszkiel – Przewodniczący,

Bożena Sawicka,

Jerzy Jan Połoński,

które przyzna nagrody:

– Grand Prix – za najlepsze przedstawienie,

– Prezydenta Miasta Wałbrzycha,

– za reżyserię,

– za scenografię,

– za muzykę,

– za kreacje aktorskie:

„najlepszą rolę żeńską” (nagroda ufundowana przez Panią Poseł Agnieszką Kołacz-Leszczyńską),

„najlepszą rolę męską” (nagroda ufundowana przez Panią Poseł Izabelę Katarzynę Mrzygłocką),

oraz Jury dziecięce – składające się z uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, które przyzna nagrodę w kategorii „najlepsze przedstawienie”.

Dodatkową nagrodę przyznają „Wnętrza Daniela” za „najlepszy design” na scenie.

Ogólna kwota nagród wynosi 16 000 złotych.

JURY:

   Dr hab. Marek Waszkiel  

Historyk, krytyk, specjalista w zakresie sztuki lalkarskiej, przez lata związany z Instytutem Sztuki PAN, w latach 2005 – 2012 kierował Białostockim Teatrem Lalek, od końca lat 70. związany z Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku warszawskiej Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza. Uczy, pisze, wydaje, konsultuje, współpracuje z licznymi instytucjami lalkarskimi w Polsce i na świecie. Od lat 90. zasiada we władzach najwyższych UNIMA International oraz międzynarodowych komisjach lalkarskich. Ostatnio opublikował Dzieje teatru lalek w Polsce, 1944-2000 (Warszawa 2012).

   Bożena Krystyna Sawicka

Teatrolog, kulturoznawca, pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, Podyplomowych Studiów Wiedzy o Teatrze, Filmie i Telewizji na UŁ oraz Podyplomowego Studium Menadżerów Kultury na SGH w Warszawie. Od 1994 r. pracuje w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie zajmuje się teatrami. Współpracuje z Katedrą Dramatu i Teatru UŁ, prowadząc wykłady na studiach podyplomowych. Od pierwszej edycji związana z Ogólnopolskim Konkursem na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Współtwórczyni i jurorka we wszystkich edycjach (2005 – 2010) ministerialnego Ogólnopolskiego Konkursu na teatralną inscenizację dawnych dzieł literatury europejskiej oraz jurorka wielu innych festiwali teatralnych.

   Jerzy Jan Połoński

Aktor, reżyser spektakli teatralnych, telewizyjnych i muzycznych, muzyk, scenarzysta oraz artysta kabaretowy. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. K. Szymanowskiego w Katowicach – w klasie trąbki, a następnie Wydział Lalkarski PWST we Wrocławiu. Grał na różnych scenach teatralnych, pracował m.in. w krakowskim Teatrze Groteska oraz w Kabarecie Form Niebywałych Formacja Chatelet. Od 2001 roku rozpoczął pracę jako reżyser w teatrach państwowych (Będzin, Lublin, Wałbrzych, Gdańsk) oraz prywatnych (Katowice, Wrocław, Warszawa). Od 2003 roku członek rady programowej Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu. Od 2005 roku prowadzi regularne spotkania warsztatowe dla aktorów, kabareciarzy oraz wokalistów. Laureat wielu nagród, m.in. XXII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Trójzębu Neptuna Fama 2004 za koncert „Tak bardzo dobrze nie jest, ale nie jest źle”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.