III Festiwal małych Prapremier

 

Spektakle konkursowe III Festiwalu małych prapremier oceniać będzie jury profesjonalne:

 

Bożena Sawicka

Teatrolog, kulturoznawca, pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, Podyplomowych Studiów Wiedzy o Teatrze, Filmie i Telewizji na UŁ oraz Podyplomowego Studium Menadżerów Kultury na SGH w Warszawie.

Od 1994 roku pracuje w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie zajmuje się teatrami. Współpracuje z Katedrą Dramatu i Teatru UŁ, prowadząc wykłady na studiach podyplomowych.

Od pierwszej edycji związana z Ogólnopolskim Konkursem na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, także jako jurorka oraz członkini Komisji Organizacyjno – Finansowej.

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Konkursu na Utwór Dramatyczny, zorganizowanego w 1996/1997 przez MKiDN. Współtwórczyni i jurorka we wszystkich edycjach (2005 – 2010 r.) ministerialnego Ogólnopolskiego Konkursu Na Teatralną Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej.

Członkini komisji konkursowych i jurorka festiwali teatralnych m.in. Cairo International Festival for Experimental Theatre, Kaliskich Spotkań Teatralnych, Festiwalu-Wyspiański 2007 w Krakowie, Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu, Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej.

 

Joanna Braun

Scenografka, malarka i pedagog. Absolwenta krakowskiej ASP (dyplom obroniła w 1967 na Wydziale Scenografii u prof. Andrzeja Stopki ). W latach 1978–1981 wykładała kostiumologię i historię kostiumu w Centro Universitario de Teatro w Meksyku. Od 2004 jest pedagogiem PWST w Krakowie na Wydziale Reżyserii Dramatu.  

W swoim artystycznym dorobku ma ponad 150 realizacji scenograficznych w teatrach dramatycznych, lalkowych i jednym ( już nie istniejącym ) teatrze tańca. Bierze czynny udział w tematycznych wystawach scenograficznych zbiorowych oraz indywidualnych.

W ostatnim czasie jej prace skupiają się na badaniu tematu ciała czego wyraz dała w takich wystawach jak: votarium [BWA Bielsko-Biała], Ifamki [Galeria ZASP w Krakowie], Infamki i Infantki [Galeria Stara Prochownia w Warszawie].

Od 2005 publikacje w gazecie teatralnej Didaskalia.

 

Martyna Majewska

Reżyserka filmowa i teatralna. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii teatralnej na PWST we Wrocławiu. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji UŚ. Jest autorką kilkunastu spektakli oraz warsztatowych projektów teatralnych i filmowych. Tworzy na pograniczu teatru formy, teatru muzycznego, performance i filmu. Zwolenniczka interdyscyplinarności i pracy warsztatowej. Ulubione środki wyrazu to kicz i nieodpowiedzialnie użyta groteska.

Nominowana do wrocławskiej nagrody WARTO 2017 w kategorii TEATR.

 

Karol Suszczyński

Teatrolog, recenzent i krytyk teatralny, absolwent wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie i Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku, gdzie pracuje na stanowisku asystenta. W Instytucie Badań Literackich PAN przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą lalkowości dramatów Stanisława Ignacego Witkiewicza zatytułowaną Witkacy w teatrze lalek. Od inspiracji do inscenizacji. W 2015 pod jego redakcją wyszła książka Nasz BTL. Festiwale opisująca historię festiwali lalkarskich organizowanych przez Białostocki Teatr Lalek. Współpracuje z czasopismami Teatr Lalek i Scena. Od marca 2017 roku jest sekretarzem Białostockiego Stowarzyszenia Artystów Lalkarzy.

 

Obok jury profesjonalnego zasiądzie  4 – osobowe jury dziecięce.

 

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.