AKTUALNOŚCI

Klasyka na scenie

TAJEMNICZY OGRÓD to nasza propozycja na niedzielę – 16 stycznia. Będzie klasycznie pod każdym względem – lektury, wzruszającej historii i szczęśliwego zakończenia. Spektakl dedykowany jest widzom w wieku 7+.

“Tajemniczy Ogród” wg powieści Frances H. Burnet w reżyserii Arkadiusza Klucznika opowiada historię małej Mary, która w pożarze straciła najbliższą rodzinę. Z odległych Indii przybywa do Anglii pod opiekę swego wuja lorda Cravena, mieszkańca i właściciela mrocznego pałacu. 

Lord Craven ciągle gdzieś wyjeżdża, jakby przed czymś uciekał. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej żony, nie potrafi nawet nawiązać relacji ze swoim synem Colinem. Dopiero obecność małej Mary przywróci do życia nie tylko tytułowy Ogród, ale przede wszystkim zranione serca domowników.

„Tajemniczy Ogród” to spektakl zrealizowany w duchu klasyki, wierny książkowej opowieści. Pełen magii i mistycznego nastroju, wykreowanych głównie poprzez musicalową muzykę oraz oszczędną, ale niezwykle funkcjonalną scenografię, która z wnętrz pałacu przenosi widzów do zielonego ogrodu.

Przedstawienie ukazuje wiele cennych wartości, jakimi są bliskie relacje rodzinne i przyjaźń, porusza też problem oswajania osobistych traum dzieci i dorosłych.

 

TAJEMNICZY OGRÓD

16.01/ 12:30/ Duża Scena przy Brzechwy

czas trwania spektaklu: 80 minut bez przerwy

obsada: Karolina Bartkowiak, Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Joanna Jakacka-Majka, Kamil Król, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz, Filip Niżyński, Paweł Pawlik

 

bilety.tetrlalek.walbrzych.pl

www.teatrlalek.walbrzych.plMożliwość komentowania jest wyłączona.