AKTUALNOŚCI

LIPNICKA & PORTER

Już w najbliższą niedzielę, 28 września o godz. 19.00  wystąpi niezwykły i charyzmatyczny duet muzyczny „kobiety z przeszłością” i „mężczyzny po przejściach”, czyli Anita Lipnicka i John Porter.

 

BILETY: 75 zł (przedsprzedaż, odbiór do 22 września) i 85 zł (od 22 września). Informacje i rezerwacja biletów: 74 666 73 40.

Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów, melodyjne utwory, poetyckie teksty, niepowtarzalny i bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach to sekret ich sukcesu.

Anita Lipnicka – wokalistka, poetka, autorka tekstów. Odnosiła ogromne sukcesy jako głos Varius Manx, nagrywała z powodzeniem solowe płyty. John Porter – z pochodzenia Walijczyk, od 1976 r. mieszkający w Polsce, współzałożyciel grupy Maanam, rockman niezależny i niepokorny.

Spotkali się w lutym 2002 roku, kiedy Anita została zaproszona do zaśpiewania w duecie z Johnem piosenki „For You” na jego płycie „Psychodelikatesy”. Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy. Artyści wiele koncertują zarówno w Polsce, jak i za granicą – zawsze ciepło przyjmowani przez publiczność.

W 2009 roku Anita nagrała pierwszą po kilku latach solową płytę „Hard Land of Wonder” – płyta szybko uzyskała status złotego krążka. W listopadzie 2013 roku ukazała się płyta „Vena Amoris”, od 13 lat po raz pierwszy po polsku.

W 2011 roku John Porter wydał swoją pierwszą płytę solową od lat. „Back in Town” premierę miała 17 marca 2011 roku, a już 8 października 2014 będzie premiera nowej płyty „Honey Trap”.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.