AKTUALNOŚCI

KOSMICZNY LOT

W niedzielę – 6 lutego o 12:30 – zapraszamy na „Atlas Nieba” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku 6+.

6-letnia Stella każdej nocy wpatruje się w niebo, by na konstelacjach gwiazd znaleźć mamę, która wyruszyła w kosmiczną podróż – a przynajmniej tak myśli Stella.

Pewnego dnia codzienność dziewczynki zakłóca spadająca gwiazda, która przez przypadek ląduje w jej ogródku. Gwiazda nie czuje się dobrze na Ziemi, dlatego prosi o pomoc, żeby mogła wrócić na nieboskłon. Razem z przyjacielem Stelli — lękającym się wszystkiego Gołębiem — wyruszają razem w szaloną podróż. Przemierzają kosmos w poszukiwaniu domu Gwiazdy oraz mamy Stelli. Odwiedzają Księżyc i lądują na powierzchni Marsa, spotykają zapomnianych bohaterów ludzkości, którzy poświęcili życie dla głodu ludzkiego poznania. Podróż do krańców Układu Słonecznego pozwala im poznać swoje prawdziwe pragnienia oraz uświadomić wagę prawdziwej przyjaźni i tęsknoty za najbliższymi.

ATLAS NIEBA opowiada o przezwyciężaniu strachu, poświęceniu, otwartości na inność, rozbudzaniu ciekawości świata – eksploracji i chęci poszerzania wiedzy o przestrzeni kosmicznej. Spektakl jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak powstał wszechświat, po co w ogóle eksplorować kosmos i jakie są koszty takiej eksploracji dla Ziemi, oraz refleksją poświęconą dbałości o ziemię i środowisko, bo drugiej takiej planety nie ma w całym kosmosie. Ziemia jest jedyna i niepowtarzalna.

OBSADA: Rafał Gorczyca, Joanna Jakacka-Majka, Filip Niżyński, Paweł Kuźma, Marta Kaczmarczyk.

www.teatrlalek.walbrzych.plMożliwość komentowania jest wyłączona.