AKTUALNOŚCI

LEKCJA KLEKSOGRAFII

W niedzielę – 13 lutego o 12:30 – zapraszamy na „Akademię Pana Kleksa” wg Jana Brzechwy w reżyserii Karoliny Maciejaszek. Przedstawienie dedykowane jest widzom w wieku 7+.

Bohaterem spektaklu AKADEMIA PANA KLEKSA jest Adaś Niezgódka, któremu wydaje się, że jest zupełnie do niczego. Wszyscy go unikają, koledzy nie chcą się z nim bawić, twierdząc że przynosi pecha. Z powodu braku akceptacji ze strony rówieśników chłopiec ucieka w świat bajek, ponieważ jego ulubionym zajęciem jest czytanie książek.

Pewnego dnia Adaś spotyka dziwnego ptaka, który zabiera go do nietypowej szkoły – krainy bajek – Akademii Pana Kleksa. W niej uczniowie odkrywają swoje talenty i umiejętności, w nieograniczony sposób rozwijają wyobraźnię.  Akademia staje się azylem dla wszystkich wykluczonych, słabeuszy i dziwaków, którzy nie potrafią odnaleźć się we własnym środowisku. Tu każdy czuje się jak u siebie: dobrze i bezpiecznie. To przede wszystkim szkoła, gdzie najważniejsze są potrzeby dziecka i rozwój jego osobowości, a nie rygorystyczna nauka.

Adaptacja i reżyseria: Karolina Maciejaszek

Scenografia i kostiumy: Jana Łączyńska

Muzyka:  Tomasz Lewandowski

Choreografia:  Ewelina Ciszewska

Teksty Piosenek:  Jan Brzechwa, Krzysztof Gradowski

Asystent reżysera:  Filip Niżyński

Obsada: Karolina Bartkowiak, Rafał Gorczyca, Kamil Król, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz,

Filip Niżyński, Bożena Oleszkiewicz, Paweł Pawlik, Marta KaczmarczykMożliwość komentowania jest wyłączona.