AKTUALNOŚCI

PAMIĘTAJ O MNIE…

19 czerwca o godz. 16.00  i  18.00 oraz 26 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków na finał projektu „PAMIĘTAJ O MNIE…” podczas którego zaprezentujemy zainscenizowane czytanie, etiudy przygotowane przez Seniorów oraz porozmawiamy o tym, co ważne.  

Na wszystkie pokazy WSTĘP WOLNY.

Informacje: tel. 74 666 73 40

Realizowany przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu projekt „PAMIĘTAJ O MNIE…” dotyczy problemu „starzenia się”, przemijania  i odchodzenia, postrzeganego
w społeczeństwie jako temat drażliwy, tabu. Zależy nam na podkreśleniu naturalności zjawiska i wielkiej potrzebie mówienia o nim. Pomysłodawcą projektu jest aktor Teatru, Seweryn Mrożkiewicz.

Na projekt składały się równoległe działania realizowane w dwóch grupach. Pierwsza
to dzieci w wieku 5-7 lat, które odwiedzaliśmy w szkołach i przedszkolach. Przygotowaliśmy dla nich zainscenizowane czytanie poruszające problem odchodzenia i przemijania, po którym odbywało się spotkanie i rozmowa z udziałem psychologa dziecięcego.

Druga grupa to seniorzy, którzy brali udział w warsztatach teatralnych, zajęciach w pracowni plastycznej i zajęciach literackich. Te spotkania zakończyły się przygotowaniem pokazów w formie etiudy teatralnej.

Projekt dofinansowany środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.