AKTUALNOŚCI

PAMIĘTAJ O MNIE…

Teatr Lalki i Aktora realizuje projekt PAMIĘTAJ O MNIE…  dotyczący problemu „starzenia się”, przemijania  i odchodzenia, postrzeganego w społeczeństwie jako  temat drażliwy, tabu. Ma on na celu podkreślić naturalność zjawiska i wielką potrzebę mówienia o nim.

Inauguracja projektu: 26 kwietnia o godz. 16.00 na Małej Scenie Teatru Lalki i Aktora.

 

Projekt składa się z warsztatów teatralnych, zajęć w pracowni plastycznej i zajęć literackich dla seniorów. Efekty pracy twórczej seniorów (w tym  teksty powstałe na zajęciach literackich, oparte na wspomnieniach i impresjach związanych  z doświadczanym przemijaniem) zostaną przedstawione w formie pokazów dla zaproszonej publiczności zakończonych moderowaną rozmową z widzami.

Zajęcia dla Seniorów obejmują 18 spotkań (dla dwóch grup nieprzekraczających 15 osób) w siedzibie Teatru, w terminie od 26 kwietnia 2016 do 30 czerwca 2016 roku.

Równocześnie w szkołach i przedszkolach będą odbywać się zainscenizowane czytania utworu literackiego w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora, dotyczące  tej samej problematyki. Po nich odbędą się spotkanie i rozmowa z udziałem psychologa dziecięcego.

Spotkania z dziećmi obejmują zainscenizowane czytanie w 10 placówkach  (przedszkola oraz pierwsze/drugie klasy szkoły podstawowej) oraz rozmowy tematyczne w dniach od 10 maja 2016 do 10 czerwca 2016 roku w grupach nieprzekraczających 70 uczestników.

Zgłoszenia zainteresowanych (Seniorów oraz placówek) przyjmujemy do 25 kwietnia 2016 roku w godz. 10.00 do 15.00 pod numerem tel. 74 666 73 44 lub 533 300 422, mailowo: i.gardzielewska@teatrlalek.walbrzych.pl  lub  osobiście w siedzibie Teatru (wejście od ul. Kopernika) w pok. 14.

Udział w projekcie jest nieodpłatny.

Projekt dofinansowany  środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Gminy Wałbrzych.

 

 

 

 

 

 Możliwość komentowania jest wyłączona.