IV Festiwal Małych Prapremier


 

JACEK SIERADZKI


Krytyk teatralny, absolwent pierwszego rocznika Wydziału Wiedzy o Teatrze PWST w Warszawie. Redaktor naczelny miesięcznika Dialog, autor comiesięcznego felietonu Intermedia w miesięczniku Odra, przez wiele lat recenzent teatralny Polityki. Szef artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej R@Port w Gdyni, wieloletni koordynator merytoryczny Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prywatnie miłośnik muzyki klasycznej oraz włóczęgi po Polsce i świecie – najlepszych odtrutek na nadmiar teatru w życiu.

 

MARZENNA WIŚNIEWSKA


Teatrolożka, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Zakład Dramatu i Teatru). Kierowniczka literacka Teatru Baj Pomorski w Toruniu w latach 2001-2011. Animatorka projektów teatralnych i warsztatów. Badawczo interesuje się teatrem i performansami kulturowymi, w tym szczególnie teatrem lalek oraz teatrem i dramatem dla dzieci i młodzieży. Zajmuje się pedagogiką teatru, animacją kulturową i zarządzaniem w kulturze. Jest współredaktorką monografii i autorką artykułów o współczesnym teatrze (Teatr wśród mediówTeatr i dramat dla dzieci i młodzieży, Puppetry in the 21th Century: Reflections and Challenges), publikuje eseje i recenzje na łamach Teatru i Teatru Lalek. Od 2016 r. jest kierowniczką naukową i kuratorką wydarzeń w ramach projektu Dorman. Archiwum Otwarte prowadzonego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Jest członkinią kolegium redakcyjnego pisma Teatr Lalek. Zasiada w radzie programowej Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora.

 

MATEUSZ MIROWSKI

fot. Grzegorz Gołębiowski

Scenograf, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na kierunku Architektura Wnętrz przy Wydziale Pracowni Scenografii oraz studiów doktoranckich na kierunku Sztuka Mediów. Adiunkt w Katedrze Scenografii rodzimej uczelni, gdzie prowadzi pracownię Projektowania Scenografii Teatru Lalek. Twórca scenografii, kostiumów, lalek, projekcji multimedialnych, a także projektant plakatów teatralnych. Ma na swoim koncie współpracę ze scenami lalkowymi i dramatycznymi w kraju i za granicą, m.in. z Teatrem Polonia w Warszawie, Teatrem Lalek „Arlekin” w Łodzi, Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Open Window Theatre w Bergen (Norwegia), Nukketeatteri Hupilainen w Kangasala (Finlandia).

 

JURY DZIECIĘCE

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.