AKTUALNOŚCI

PODSUMOWANIE LATA

Tegoroczna lato przy Brzechwy minęło wyjątkowo pracowicie. Wypoczynku było niewiele, ale “coś za coś”! Na przestrzeni lipca i sierpnia zrealizowaliśmy trzy duże projekty.

WARSZTATY

LATO W TEATRZE, to pierwsza z wakacyjnych inicjatyw. Podczas tych bezpłatnych, dwutygodniowych warsztatów dla dzieci grupa pedagogów i artystów prowadziła zajęcia z różnych dziedzin sztuki: teatru, muzyki i dźwięku, plastyki, ruchu, literatury, multimediów i sensoryki. W efekcie powstał obraz niezwykłego dziecięcego świata, który był wizją wymarzonej przyszłości. W projekcie, którego współorganizatorem była wrocławska Fundacja T:, wzięło udział 25 dzieci w wieku 8 – 12 lat. 

SPEKTAKL 

PRZYJACIEL w reżyserii Seweryna Mrożkiewicza, to spektakl on-lnie, którego premiera odbyła się 5 lipca. Przedstawienie powstało na motywach tekstu Oscara Wilde`a pod tym samym tytułem. To wzruszająca i trudna historia, opowiadająca o losach przyjaźni biednego ogrodnika i zamożnego młynarza. Przedstawiona relacja jest bardzo “nierówna”, bowiem jeden z bohaterów poświęca się dla dobra drugiego w dodatku bez wzajemności.

Spektakl PRZYJACIEL w całości dostępny jest nadal w sieci i można go oglądać na platformach YouTube i FB Teatru. Szczególnie zachęcamy dzieci w wieku 5 – 8 lat. 

SŁUCHOWISKO

Pierwszy tydzień sierpnia przy Brzechwy tętnił dźwiękami. KOT DETEKTYW autorstwa Piotra Rowickiego, to bajka dla dzieci w wieku 5+, którą na słuchowiskowy warsztat wziął aktor i reżyser – Filip Niżyński. Realizacja powstała specjalnie na zamówienie Teatru Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach, a jego premiera odbędzie się 23 sierpnia podczas IV WAKACYJNEGO FESTIWALU SZTUKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY HURRA! ART! w Kielcach. KOTA DETEKTYWA będzie można posłuchać on-line na stronie internetowej Festiwalu: www.hurrart.pl.

OBECNIE…

Przy Brzechwy wciąż trwają próby do AKADEMII PANA KLEKSA Jana Brzechwy w reżyserii Karoliny Maciejaszek. Premiera – z udziałem publiczności na żywo – zaplanowana jest na 12 września. Oprócz tego na dniach zaczynamy przygotowania do koncertu piosenki aktorskiej on-line pt. DO PRZYJACIELA w reżyserii Filipa Niżyńskiego i obsadzie całego zespołu artystycznego – premiera w sieci odbędzie się 25 września.           

 Możliwość komentowania jest wyłączona.