AKTUALNOŚCI

PRAPREMIERA „WŁADYSŁAWA I ANNABELLI – HISTORII PEWNEGO MISIA I LALKI”

Stowarzyszenie „TE-ART” w Wałbrzychu oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zapraszają 21 listopada o godz. 17.00 na prapremierę spektaklu „Władysław i Annabella – historia pewnego misia i lalki” (dla widzów 3+) w reż. Zuzanny Mukoid. Najbliższe pokazy popremierowe odbędą się: 22 listopada, 6 grudnia oraz 13 grudnia o godz. 12.30.

Zbliża się upragniony przez wszystkich czas Bożego Narodzenia. W sklepach trwa przedświąteczny szał zakupowy. Na dworze pada śnieg. W Wigilijny dzień Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Krampusem mają mnóstwo pracy. Muszą zdążyć na czas z dostarczeniem prezentów dla wszystkich dzieci. 

Jednakże przez śnieżną zawieruchę Krampus wypada z sań. Jego nieoczekiwane pojawienie się w jednym ze sklepów z zabawkami, w którym pracują do późna tajemniczy, poczciwy Stróż i zrzędliwa Sprzątaczka, wywoła lawinę niezwykłych zdarzeń. To tutaj między innymi rozstrzygnie się los zapomnianych zabawek: baletnicy Annabelli – delikatnej lalki z porcelany oraz Władysława, dzielnego pluszowego misia bez jednego ucha. 

Prosta historia misia i lalki staje się przedstawieniem uniwersalnym, które opowiada o marzeniach, tęsknocie za lepszym życiem, przyjaźni, dobru czy uszczęśliwianiu innych. Kameralną atmosferę spektaklu tworzą trójka aktorów oraz scenografia ograniczająca się do przestrzeni sklepu z zabawkami. Inscenizacja wzbogacona jest o różne środki teatru formy, jak m.in. lalki stolikowe i cieniowe.

 

„Władysław i Annabella – historia pewnego misia i lalki”

scenariusz i reżyseria: Zuzanna Mukoid

scenografia i kostiumy: Barbara Szymczak

muzyka: Aleksandra Socewicz

obsada: Anna Jezierska (Annabella, Sprzątaczka), Jakub Grzybek (Krampus), Paweł Pawlik (Władysław, Stróż)Możliwość komentowania jest wyłączona.