AKTUALNOŚCI

PROJEKT PRAWDA – MUZYCZNIE

10 października o godz. 18.00 zapraszamy Państwa na koncert PROJEKT PRAWDA: MUZYCZNIE z udziałem Mariusza Szczygła i zespołu Res Factum

BILETY: 30 zł. Informacje i rezerwacja biletów: 74 666 73 40. 

PROJEKT PRAWDA – MUZYCZNIE

Wykonawcy:

Mariusz  Szczygieł  – autor, słowo „na żywo”

Nina NU – wokal i cytra

Zuzanna Paluch – elektronikalia

Marcin Krzyżanowski – wiolonczela elektryczna

Projekt Prawda – Muzycznie to rozwinięcie idei RES FACTUM –  słowno – muzycznego spotkania sztuk, inspirowana średniowieczną techniką kompozytorską, gdzie głos podstawowy wyznaczał ruch głosów pozostałych, w naszym przypadku to tekst czytany „na żywo” przez autora jest inspiracją do i interpretacji muzycznej realizowanej również ” na żywo” przez muzyków.

Res Factum – narodziło się w 2014 roku i zrealizowanych zostało kilkanaście koncertów  m.i. w warszawskim Faktycznym Domu Kultury, w Nawie Św. Jerzego w Oleśnicy i na scenie Forum Kultury w Oleśnicy, festiwalu czytania w Szczecinie.

Interpretowane były książki m.in: ”Papusza” Angeliki Kuźniak, „Jutro narysujemy śmierć” Wojciecha Tochmana (laureata Premio Kapuściński Rzym 2016), „Wypalanie traw” Wojciecha Jagielskiego, „Mokradełko” Katarzyny Surmiak – Domańskiej, „Encyklopedia polskiej psychodelii. Od Mickiewicza do Masłowskiej, od Witkacego do street artu” Kamila Sipowicza, „Projekt Prawda” Mariusza Szczygła.Możliwość komentowania jest wyłączona.