ARCHIWUM SPEKTAKLI

Premiera: 24.04.2010

Alicja w Krainie Czarów

Lewis Carroll

Premiera: 24.04.2010


Adaptacja i reżyseria: Mariola Ordak – Świątkiewicz

Scenografia: Jan Polívka

Muzyka:  Marcin Mirowski

Animacje:  Wojciech Świątkiewicz

Kostiumy:  Anna Chadaj

Przekład:  Antoni Marianowicz

Obsada:
Anna Jezierska, Sylwia Nowak, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

Publiczność:  od 5 lat

Czas trwania:  75 minut


OPIS SPEKTAKLU

Alicja w Krainie Czarów to jedna z najbardziej znanych powieści, fascynujących kolejne pokolenia niezwykłą atmosferą i przedziwnymi perypetiami tytułowej bohaterki. Alicja udaje się w podróż w świat snu – pełen absurdów i paradoksów. Spotyka Białego Królika, niesłychanie śpieszącego się i co chwilę zasypiającego. Zaintrygowana jego zachowaniem, podąża za nim w głąb króliczej nory i dociera do zaczarowanej krainy, gdzie dzieją się niesamowite rzeczy i gdzie można spotkać zdumiewające postaci, m.in.: Kota-Dziwaka, Szaraka, Szalonego Kapelusznika, Króla i Królową Kier. Wyłaniają się niespodziewanie i równie szybko znikają. W świecie snów czas płynie inaczej, Alicja rośnie i maleje pod wpływem zaczarowanego płynu i ciasteczka, odwiedza różne miejsca, niejednokrotnie musi zmierzyć się z absurdem i przewrotnymi pomysłami napotkanych postaci.

Wałbrzyska inscenizacja łączy w sobie wszystko, co w teatrze najlepsze: nastrój, tajemnicę, magię, grozę. Fascynuje stroną plastyczną, feerią świateł i barwnych kostiumów, animacjami filmowymi i muzyką, uwodzi humorem. Alicja w Krainie Czarów, nasączona atmosferą oniryczną, staje się opowieścią na dobranoc, gdzie teatr pięknie koresponduje z filmem. Dzieci i dorośli z pewnością odnajdą w niej własne marzenia.

GALERIA
Możliwość komentowania jest wyłączona.