ATLAS NIEBA
6-letnia Stella każdej nocy wpatruje się w niebo, by na konstelacjach gwiazd znaleźć mamę, która wyruszyła w kosmiczną podróż – a przynajmniej tak myśli Stella.
Pewnego dnia codzienność dziewczynki zakłóca spadająca gwiazda, która przez przypadek ląduje w jej ogródku. Gwiazda nie czuje się dobrze na Ziemi, dlatego prosi o pomoc, żeby mogła wrócić na nieboskłon. Razem z przyjacielem Stelli — lękającym się wszystkiego Gołębiem — wyruszają razem w szaloną podróż. Przemierzają kosmos w poszukiwaniu domu Gwiazdy oraz mamy Stelli. Odwiedzają Księżyc i lądują na powierzchni Marsa, spotykają zapomnianych bohaterów ludzkości, którzy poświęcili życie dla głodu ludzkiego poznania. Podróż do krańców Układu Słonecznego pozwala im poznać swoje prawdziwe pragnienia oraz uświadomić wagę prawdziwej przyjaźni i tęsknoty za najbliższymi.
ATLAS NIEBA opowiada o przezwyciężaniu strachu, poświęceniu, otwartości na inność, rozbudzaniu ciekawości świata – eksploracji i chęci poszerzania wiedzy o przestrzeni kosmicznej. Spektakl jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak powstał wszechświat, po co w ogóle eksplorować kosmos i jakie są koszty takiej eksploracji dla Ziemi, oraz refleksją poświęconą dbałości o ziemię i środowisko, bo drugiej takiej planety nie ma w całym kosmosie. Ziemia jest jedyna i niepowtarzalna.
Spektakl bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska – Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.