ARCHIWUM SPEKTAKLI

Premiera: 13.06.2015

BRAMAturgia

inscenizowane opowieści z bram i podwórek wałbrzyskich kamienic

Premiera: 13.06.2015


Reżyseria:  Konrad Dworakowski

Scenografia: Marika Wojciechowska

Muzyka:  Piotr Klimek

Obsada:
Bożena Oleszkiewicz Urszula Raczkowska Natalia Wieciech Zbigniew Koźmiński Seweryn Mrożkiewicz warsztaty/konsultacje: Przemysław Buksiński


OPIS SPEKTAKLU

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu wyrusza w nietypową podróż po bramach i podwórkach wałbrzyskich kamienic.„BRAMAturgia” to projekt społeczny, w którym biorą udział mieszkańcy dwóch dzielnic Wałbrzycha: Sobięcin i Podgórze, współtworząc spektakl teatralny na kanwie osobistych lub zasłyszanych opowieści o ludziach, sytuacjach, zdarzeniach, funkcjonujących w zbiorowej świadomości (wyobraźni).

Zapoczątkowany tematycznymi spotkaniami, warsztatami improwizacji teatralnej, a zakończony prezentacjami spektaklu w przestrzeni scenicznej bram i podwórek miejscowych kamienic, ma przyczynić się do zmiany sposobu postrzegania sztuki teatru; uzmysłowić jej edukacyjne walory, ułatwiające adresatom projektu wyrażanie myśli, emocji, pracę zespołową, pokonywanie leków i wewnętrznych barier przed publicznym występem.

Projekt został dofinansowany kwotą 30.000 zł w ramach programu „Teatr 2015 – Promesa: 250-lecie teatru publicznego w Polsce. Edukacja teatralna i promocja teatru”. Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wsparcie finansowe otrzymał także od Gminy Wałbrzych i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” sp. z o.o. Patronat nad projektem objął Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

GALERIA

SPEKTAKL WSPIERAJĄ
Możliwość komentowania jest wyłączona.