CHODŹ NA SŁÓWKO
Temat tożsamości już od dawna rozpala umysły zarówno dzieci jak i dorosłych. Ale sposób w jaki potraktowała go Malina Prześluga – jedna z najbardziej uznanych dramaturżek teatru dla dzieci – jest absolutnie nowatorski i zwariowany.
Oto zdeformowane przez małe dziecko słówka postanawiają stać się słowami potrzebnymi i znaczącymi. Przecież wiadomo, że lepiej być KURĄ niż KULĄ, a TOPERZ z całą pewnością bez NIE jest wybrakowany i niepotrzebny. Ale czy na pewno? Czy inność oznacza bycie gorszym? Czy pragnienie bycia kimś innym jest na pewno tym jedynym pragnieniem, które posiadamy? I jak w tym wszystkim ma się odnaleźć JĘZYK POLSKI – kaleczony i deformowany na każdym kroku? No i najważniejsze pytanie – czy BRZYDKIE SŁOWA są komukolwiek potrzebne?
Na te wszystkie pytania odnajdziecie Państwo odpowiedzi w naszym najnowszym spektaklu Chodź na słówko. Kolorowej i szalonej komedii dla dzieci, wszak to one najlepiej wiedzą, że najbardziej opłaca się chodzić … do teatru!
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY ORAZ GMINY WAŁBRZYCH.
Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.