ARCHIWUM SPEKTAKLI

Premiera: 10.05.2008

Jaś i Małgosia

Dorota Stępień

Premiera: 10.05.2008


Reżyseria:  Jerzy Jan Połoński

Scenografia: Elżbieta i Sebastian Pietkiewiczowie

Muzyka:  Michał Kowalczyk

Choreografia:  Małgorzata Fijałkowska-Studniak

Obsada:
Urszula Raczkowska Sylwia Nowak Bożena Oleszkiewicz Seweryn Mrożkiewicz Paweł Pawlik

Publiczność:  od 4 lat

Czas trwania:  65 minut


OPIS SPEKTAKLU

Przedstawienie opowiada o przygodach niesfornych dzieci drwala, czyli psotnej, łakomej i leniwej Małgosi oraz bojaźliwego Jasia, którzy wyruszają do lasu z obiadem dla taty. Zagubieni w leśnej gęstwinie docierają do chatki Baby Jagi – złej czarownicy, która podstępem zwabiła ich do siebie. Na jej usługach jest sfrustrowany Kot, mający nadzieję na odzyskanie straconego ogona. Spotyka na swej drodze samotnego Psa – marzącego o tym, by ktoś go pokochał – który pociesza go i uświadamia mu, że liczy się tylko piękno wewnętrzne. Kot i Pies zaprzyjaźniają się i postanawiają ukarać Babę Jagę, używając do tego magicznego zaklęcia, dzięki któremu zostaną uwolnieni Jaś i Małgosia.

Jaś i Małgosia to przede wszystkim spektakl o przyjaźni, o jej narodzinach i pielęgnowaniu, ale także o samotności i poszukiwaniu miłości. Porusza problem posłuszeństwa wobec mądrzejszych od siebie oraz łakomstwa, które nie zawsze popłaca.

W spektaklu została wykorzystana konwencja teatru w teatrze. Aktorzy zręcznie kreują historię, bawiąc się formą teatralną, która zamienia się w roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci. Na oczach widzów budują scenografię oraz tworzą muzykę z dźwięków pochodzących z przedmiotów codziennego użytku. Nie brakuje również elementów magii, ulubionego chwytu w teatrze dla najmłodszych, do której zostaną zaangażowani nawet widzowie.

GALERIA
Możliwość komentowania jest wyłączona.