SPEKTAKLE W REPERTUARZE

KOLOROWO

Premiera: 17.03.2018


Scenariusz i reżyseria:  Bartosz Kurowski

Scenografia: Klaudia Laszczyk

Muzyka:  Grzegorz Mazoń

Obsada:
Bożena Oleszkiewicz
Patrycja Rojecka

Publiczność:  3 - 6 lat

Czas trwania:  45 minut


OPIS SPEKTAKLU

Opowieść o kolorach i emocjach. Jak rozpoznawać kolory i jak się nimi bawić? Jakie znaczenia noszą? Z czym kojarzą się poszczególne barwy i czy każdemu z tym samym? I w końcu – co kolory mogą mówić o nas samych i naszych emocjach?

KOLOROWO  określamy trudnym (ale przyjemnym słowem) – to swoisty synkretyzm czyli połączenie ciała, emocji, otoczenia!

Spektakl ukierunkowany jest na kształtowanie zdolności dziecka związanych z odczuwaniem, rozumieniem i gromadzeniem informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia oraz z własnego organizmu. KOLOROWO, wykorzystując zabawę kolorem/ barwą ma wpływać na procesy poznawcze odbiorcy i jego zachowania.

 

 

 

     

 

 

 

    

 

Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna – Chojka