ARCHIWUM SPEKTAKLI

KOPCIUSZEK

wg braci Grimm i Boženy Němcovéj

Premiera: 04.10.2014


Scenariusz i reżyseria: Braňo Mazúch

Scenografia: Jan Polívka

Muzyka:  Vratislav Šrámek

Obsada:
Anna Jezierska
Sylwia Nowak / Natalia Wieciech
Bożena Oleszkiewicz
Urszula Raczkowska
Zbigniew Koźmiński
Paweł Pawlik

Publiczność:  od 5 lat

Czas trwania:  60 minut


OPIS SPEKTAKLU

Nie ma osoby, która nie znałaby jednej z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających baśni świata. Historia Kopciuszka – pięknej i pracowitej dziewczyny, poniżanej przez macochę i przyrodnie siostry, której los odmienia się za sprawą czarów – inspiruje od lat wielu reżyserów.

Wałbrzyska realizacja powstała na kanwie baśni Wilhelma i Jakuba Grimmów oraz czeskiej pisarki Boženy Němcovéj. Porusza problem zazdrości i rywalizacji między rodzeństwem. Kopciuszek, który zajmuje w rodzinie najgorsze miejsce, zostaje w końcu wynagrodzony przez los i poślubia Księcia. A wszystko to dzięki takim cechom, jak: cnotliwość, cierpliwość, wiara i nadzieja.

Każde dziecko na swojej drodze do dorosłości przeżywa chwile, kiedy czuje, że nie jest faworytem swoich rodziców. Baśń o Kopciuszku daje nadzieję, że pomimo nie najlepszego losu, dziecko może stać się w przyszłości niezależną dorosłą osobą.

Inscenizacja polsko-czesko-słowacka utrzymana jest w konwencji klasycznego teatru lalek z muzyką na żywo, połączonego z interakcjami z publicznością.

 

GALERIA
Możliwość komentowania jest wyłączona.