SPEKTAKLE W REPERTUARZE

KRUK KRUKOWI

Danuta Parlak

Premiera: 22.09.2018


Reżyseria:  Przemysław Jaszczak

Scenografia: Aleksandra Starzyńska

Muzyka:  Urszula Chrzanowska

Teksty Piosenek:  Magda Żarnecka

Ruch sceniczny:  Michał Ratajski

Obsada:
Bożena Oleszkiewicz
Urszula Raczkowska
Patrycja Rojecka
Kamil Król
Paweł Kuźma
Filip Niżyński

Publiczność:  10+


OPIS SPEKTAKLU

Społeczność mieszkających w lesie Kruków od wieków żyje w duchu zasady, że każdy Kruk jest bratem drugiego. Harmonia natury zdaje się wypełniać łączące ich relacje. Kiedy jednak do sielankowego świata niepostrzeżenie wkrada się wrogość i nieufność, wszystko przybiera zupełnie inny obrót. Okazuje się bowiem, że istnieją Kruki lepszej i gorszej kategorii, a o ich losie może zadecydować nawet to, jakie noszą imiona.

Swoiste podziały, wkradające się niemal w każdy zakamarek życia bohaterów, mają bardzo destrukcyjny wpływ na ich relacje. Tego chaosu najbardziej nie mogą zrozumieć najmłodsi,
m. in. mały Tano, który próbuje zmierzyć się z nieznaną siłą zamętu, a tym samym skłania się ku walce o przyjaciół.

Spektakl w metaforyczny sposób odwołuje się do wydarzeń z czasów II wojny światowej. Historia jest opowiedziana m.in. za pomocą teatru cieni oraz teatru ruchu – całości towarzyszą układy choreograficzne i piosenki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wałbrzych.

    

 

 

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.