Spektakle | Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

SPEKTAKLE W REPERTUARZE

Premiera: 08.11.2008

Och, Emil!

na podstawie książki Astrid Lindgren „Emil ze Smalandii”

Premiera: 08.11.2008


Adaptacja i reżyseria: Lech Chojnacki

Scenografia: Zuzana Mojžišová

Muzyka:  Piotr Klimek

Obsada:
Anna Jezierska, Patrycja Rojecka, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

Publiczność:  3+

Czas trwania:  60 minut


OPIS SPEKTAKLU

Przedstawienie powstało na podstawie znanej powieści Astrid Lindgren „Emil ze Smalandii”, opowiadającej o przygodach radosnego, rezolutnego i odważnego chłopca, marzącego o tym, by stać się dorosłym. Niesforny Emil nieustannie zaskakuje swoją rodzinę nowymi pomysłami. Chce być żołnierzem, „szybkobiegaczem”, „wszystkozjadaczem”, strażakiem, lekarzem… Jak każde wszędobylskie dziecko jest ciekawy świata, pragnie wchłonąć go jak najwięcej, i pomimo dobrych chęci, często popada w tarapaty. Ale jest przy tym mądrym dzieckiem i w efekcie swoich zmagań zdaje sobie sprawę, że nic nie osiągnie bez szkoły.

Spotkanie z Emilem i jego rodziną to doskonała okazja do spojrzenia na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny oraz relacje miedzy światem dorosłych a światem dzieci.

Spektakl, w którym nie brakuje żywego tempa, wpadających w ucho piosenek, a przede wszystkim dobrej zabawy, może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

 

GALERIA