PODWÓRKO ZAGINIONYCH ZABAWEK
Miś jest do tulenia, z grającym Pajacem można tańczyć i śpiewać, a Lalę uczesać w piękne warkocze albo zabierać na spacery. Do planowania dalszych wypraw z pewnością przyda się Globus, chociaż jak wiadomo – wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Zwłaszcza gdy zbudowało się go na solidnych fundamentach, np. twardych i hardych Klockach.
Oto opowieść kilku Zabawek snuta na pewnym tajemniczym podwórku, z którego dziwnym trafem jakoś niełatwo się wydostać. Czy pozostanie tylko wspomnieniem? A może dzięki przyjaźni i życzliwości bohaterów uda się ją stworzyć na nowo, dokładnie tak, jak postawiony wspólnymi siłami fantastyczny dźwig?
Sztuka Anny Andraki powstała z inspiracji miejscem, które istnieje naprawdę w zaułkach lwowskich kamienic. To historia o sile marzeń, potrzebie bliskości, miłości i akceptacji, w której główni bohaterowie mają co prawda swoje troski, ale mają też siebie, wsparcie i chęć, aby wciąż działać. Całkiem możliwe, że mali widzowie znajdą w nich wiele i ze swoich zabawek, i z własnego podwórka.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz Gminy Wałbrzych.
Spektakl PODWÓRKO ZAGINIONYCH ZABAWEK bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Hubert Michalak, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący).