SPEKTAKLE W REPERTUARZE

PODWÓRKO ZAGINIONYCH ZABAWEK

tekst: Anna Andraka

Premiera: 15 września 2019


Reżyseria:  Roksana Miner

Scenografia i kostiumy: Mateusz Mirowski

Muzyka:  Grzegorz Mazoń

Obsada:
Karolina Bartkowiak
Anna Jezierska
Urszula Raczkowska
Paweł Kuźma
Filip Niżyński
Paweł Pawlik

Publiczność:  4+


OPIS SPEKTAKLU

Miś jest do tulenia, z grającym Pajacem można tańczyć i śpiewać, a Lalę uczesać w piękne warkocze albo zabierać na spacery. Do planowania dalszych wypraw z pewnością przyda się Globus, chociaż jak wiadomo – wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Zwłaszcza gdy zbudowało się go na solidnych fundamentach, np. twardych i hardych Klockach.

Oto opowieść kilku Zabawek snuta na pewnym tajemniczym podwórku, z którego dziwnym trafem jakoś niełatwo się wydostać. Czy pozostanie tylko wspomnieniem? A może dzięki przyjaźni i życzliwości bohaterów uda się ją stworzyć na nowo, dokładnie tak, jak postawiony wspólnymi siłami fantastyczny dźwig?

 

Sztuka Anny Andraki powstała z inspiracji miejscem, które istnieje naprawdę w zaułkach lwowskich kamienic. To historia o sile marzeń, potrzebie bliskości, miłości i akceptacji,
w której główni bohaterowie mają co prawda swoje troski, ale mają też siebie, wsparcie
i chęć, aby wciąż działać. Całkiem możliwe, że mali widzowie znajdą w nich wiele i ze swoich zabawek, i z własnego podwórka.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Wydarzenia artystyczne dla dzieci
i młodzieży oraz Gminy Wałbrzych.

Spektakl PODWÓRKO ZAGINIONYCH ZABAWEK bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Hubert Michalak, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący).

 

 

ZESZYT EDUKACYJNY DO SPEKTAKLU