SPEKTAKLE W REPERTUARZE

Premiera: 11.11.2016

POLSKA 120

spektakl muzyczny na podstawie zdjęć z powojennego Walimia

Premiera: 11.11.2016


Scenariusz i reżyseria: Martyna Majewska

Scenografia i kostiumy: Anna Haudek

Muzyka:  Dawid Majewski

Projekcje:  Jakub Lech

Obsada:
Katarzyna Kłaczek (gościnnie) Anna Jezierska Bożena Oleszkiewicz Patrycja Rojecka Joanna Kowalska (gościnnie) Paweł Kuźma Paweł Pawlik Muzycy: Żenia Betliński/Grzegorz Piasecki Michał Bocek Dawid Majewski Bartek Miarka

Publiczność:  13+

Czas trwania:  75 minut


OPIS SPEKTAKLU

W Walimiu, małym miasteczku położonym w Górach Sowich, doszło do niesamowitego odkrycia. Na strychu pewnej walimskiej kamienicy w starych walizkach znajdowało się pudełko ze 120 kliszami fotograficznymi z lat 1947 – 1952. Walimscy pasjonaci historii postanowili zaopiekować się znaleziskiem. Na czarno – białych zdjęciach ukazał się świat, którego już nie ma: ludzie, miejsca, krajobrazy… Autorem zdjęć okazał się pierwszy powojenny osadnik Walimia Filip Rozbicki – nieżyjący już organista kościelny.

Zdarzenie to stało się inspiracją a jednocześnie zaczynem spektaklu muzycznego pt. „Polska 120” w reżyserii Martyny Majewskiej. Dla uczczenia miejsca/ludzi – bohaterów ówczesnych czasów walimskich klisz Teatr Lalki i Aktora zaprosił na dwa pokazy premierowe: walimski – 11 listopada oraz wałbrzyski – 18 listopada.

Partnerem projektu „Polska 120” jest Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Instytucjami współpracującymi są: Centrum Kultury w Głuszycy oraz  Pałac Jedlinka w Jedlinie-Zdroju.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” oraz Gminy Wałbrzych.

Konsultant historyczny – Łukasz Kazek.

 

jpg-logowalbrzych
   mhp    Web

Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

logo-okwpsw  mkidn_01_cmyk
  it_logo_prev

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.

 

 

GALERIA

[embed]https://youtu.be/BXzlCko7Pf8[/embed] „PATRIOTYZM JUTRA 2016”  - udostępniania dzieła oraz innych materiałów, zawierających lub powstałych w oparciu o dzieło osobom trzecim na podstawie wolnej licencji Creative Commons (CC BY NC ND) – Uznanie Autorstwa, Użycie Niekomercyjne, Bez Utworów Zależnych  w brzmieniu dostępnym na stronie http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/pl    
Możliwość komentowania jest wyłączona.