Spektakle | Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

SPEKTAKLE W REPERTUARZE

Premiera: 30 marca 2019

ŚWIAT I JUŻ

Philippe Dorin „Le monde, point, à la ligne” „Świat i już” przekład EWA UMIŃSKA-PLISENKO

Premiera: 30 marca 2019


Dobór muzyki:  W spektaklu wykorzystano nagrania z udziałem Alicji Panthaler (flet), Zuzanny Cecot (obój), Huberta Żurawskiego (klarnet) i Pawła Kowalika (trąbka) – uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu.


OPIS SPEKTAKLU

W spektaklu wykorzystano nagrania z udziałem Alicji Panthaler (flet), Zuzanny Cecot (obój), Huberta Żurawskiego (klarnet) i Pawła Kowalika (trąbka) – uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu.

To opowieść o niezwykłej sile wyobraźni, na którą składają się metaforyczne historie o największym kraju na świecie. Tworzą ją aktorzy, którzy na oczach i przy aktywnym udziale małych widzów wyczarowują różne światy. Poprzez zabawę powstaje historia o małym chłopcu Leo, który zgubił uśmiech. Zanurzmy się wspólnie w tej opowieści i sprawmy, by chłopiec stał się szczęśliwy.

Przedstawienie dedykowane jest dzieciom w wieku 3+. Konwencja teatru w teatrze oraz liczne interakcje wprowadzają małego widza w kulisy tworzenia spektaklu. Ta teatralna wyprawa to próba uruchomienia wyobraźni dziecka, ukazania jego wrażliwości i sposobu myślenia.