SPEKTAKLE W REPERTUARZE

TAJEMNICZY OGRÓD

na podstawie powieści Frances Hodgson Burnett w tłumaczeniu Jadwigi Włodarkiewicz

Premiera: 23 listopada 2019


Adaptacja i reżyseria: Arkadiusz Klucznik

Scenografia i kostiumy: Maria Szachnowska

Przygotowanie wokalne: Anna Mansfeld

Muzyka:  Marcin Partyka

Choreografia:  Urszula Pietrzak

Teksty Piosenek:  Dariusz Czajkowski

Przygotowanie wokalne:  Anna Mansfeld

Obsada:
Karolina Bartkowiak
Anna Jezierska
Bożena Oleszkiewicz
Joanna Jakacka-Majka
Kamil Król
Paweł Kuźma
Seweryn Mrożkiewicz
Filip Niżyński
Paweł Pawlik
Amelia Sikora (gościnnie)

Publiczność:  7+

Czas trwania:  80 minut


OPIS SPEKTAKLU

Asystent reżysera: Filip Niżyński

To spektakl muzyczny o perypetiach osieroconej w Indiach angielskiej dziewczynki – Mary Lennox, która trafia pod opiekę wuja – lorda Archibalda Cravena, mieszkającego w pałacu Misselthwaite Manor. Miejsce to, położone pośród angielskich wrzosowisk, skrywa wiele gorzkich tajemnic, począwszy od zamkniętego na klucz tytułowego ogrodu po samotność jego mieszkańców.

Lord Craven ciągle gdzieś wyjeżdża, jakby przed czymś uciekał. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej żony, nie potrafi nawet nawiązać relacji ze swoim synem Colinem. Dopiero obecność Mary Lennox, jej ciekawość świata i upór w dążeniu do celu przywrócą do życia nie tylko zapomniany ogród, ale przede wszystkim zranione serca domowników. Odradzająca się przyroda wpłynie bowiem na przemianę duchową głównych bohaterów.

„Tajemniczy ogród” to spektakl zrealizowany w duchu klasyki, wierny książkowej opowieści. Pełen magii i mistycznego nastroju, wykreowanych głównie poprzez musicalową muzykę oraz oszczędną, ale niezwykle funkcjonalną scenografię, która z wnętrz pałacu przenosi nas niepostrzeżenie do zielonego ogrodu.

Przedstawienie ukazuje młodym widzom świat cennych wartości, jakimi są bliskie relacje rodzinne czy przyjaźń, ale porusza też problem oswajania osobistych traum dzieci i dorosłych. Zbliżmy się zatem do mistycznej przyrody i spróbujmy ją okiełznać.
 

 

PARTNERZY SPEKTAKLU