SPEKTAKLE W REPERTUARZE

Władca Skarpetek

Prapremiera: 1 marca 2014


Scenariusz i reżyseria:  Jacek Timingeriu

Scenografia: Katarzyna Karmańska i Jacek Timingeriu

Muzyka:  Krzysztof Pachołek

Teksty Piosenek:  Ewa Zielińska

Obsada:
Bożena Oleszkiewicz
Urszula Raczkowska
Filip Niżyński
Paweł Kuźma
Seweryn Mrożkiewicz

Publiczność:  3+


OPIS SPEKTAKLU

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek?

Na te pytania musi sobie odpowiedzieć mały Jaś, który właśnie zgubił skarpetkę. By ją odnaleźć, rusza w podróż po swoim domu. Kiedy rodzice jeszcze smacznie śpią, jego własny dom okazuje się być zaczarowany. Zwykłe przedmioty zaczynają mówić, a nawet śpiewać i tańczyć. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

„Władca Skarpetek” to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

 

 

GALERIA

SPEKTAKL WSPIERAJĄ

Nagrody

Nagroda dla Jacka Timingeriu – twórcy spektaklu „Władca Skarpetek” w 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2014 

 

Najlepsze przedstawienie teatru lalkowego w sezonie 2013/2014 wg krytyków: Jolanty Kowalskiej i Jacka Sieradzkiego

Recenzje

(…) „Władca skarpetek” to teatr dla dzieci trochę staromodny w budowaniu narracji, ale rewelacyjny od strony teatralnej i chciałoby się, żeby więcej spektakli w tak zabawny i mądry sposób zajmowało się wspieraniem rodziców w trudzie wychowania.

 

Joanna Ostrowska „Po co jest teatr dla młodego widza?”

 

„Odyseja małego Jasia” Dziennik Teatralny