V Festiwal małych Prapremier

Po długim oczekiwaniu i nieobecności teatry wkraczają na scenę! Między 12 a 17 września, podczas V Festiwalu małych Prapremier, będziemy gościć najsłynniejszych twórców teatralnych z całej Polski.

Ideą biennale FmP jest prezentacja najciekawszych prapremier teatrów lalkowych, a wraz z nimi różnorodnych form i technik animacyjnych. Podczas tegorocznej edycji zobaczymy między innymi spektakle z Lublina, Łodzi, Wrocławia, Bielska-Białej czy Poznania. To pięciodniowe spotkanie daje możliwość nie tylko obejrzenia wyjątkowych realizacji teatralnych, ale także interaktywny udział  w performatywnych czytaniach najnowszej dramaturgii dla dzieci i młodzieży, rozmowach pospektaklowych, dyskusjach z twórcami spektakli czy krytykami i pedagogami teatru.

Jesteśmy dumni, że w środowisku teatralnym FmP funkcjonuje jako ważny dla polskiej sceny lalkowej i jej publiczności forum wymiany doświadczeń i myśli twórczej, motywującej do interesujących poszukiwań repertuarowych oraz form inscenizacyjnych. V edycja FmP połączona będzie z jubileuszem 75-lecia Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Festiwal małych Prapremier 2021 dedykowany jest widzom w wieku od 3 do 100 lat.

///////////////////////////////////////////

V Festiwal małych Prapremier dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wałbrzych.

Festiwal pod Honorowym Patronatem_ PREZYDENTA WAŁBRZYCHA Romana Szełemeja

Organizatorem FmP jest Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu.