AKTUALNOŚCI

Warsztaty z Kabaretem Nic Nie Szkodzi – II edycja

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu po raz kolejny organizuje jednodniowe warsztaty improwizacyjne z Kabaretem Nic Nie Szkodzi, które odbędą się w sobotę, 26 stycznia 2013 r. w godz. 10.00 – 14.00. Zapisy na warsztaty przyjmowane są pod nr. telefonu 74 666 73 40. Warsztaty skierowane są do młodzieży od 15. roku życia i dorosłych. Koszt 20 zł, w tym cena biletu na wieczorny pokaz Kabaretu Nic Nie Szkodzi.

Wieczór Komedii z Kabaretem Nic Nie Szkodzi rozpocznie się tego samego dnia o godz. 18.00. W programie występ Kabaretu oraz pokaz grupy warsztatowej. Cena biletu – 15 złotych. Zapraszamy zarówno członków pierwszej edycji, jak i nowe osoby.

Warsztaty improwizacyjne to połączenie treningu twórczego myślenia z doskonaleniem autoprezentacji. Obejmują ćwiczenia praktyczne grupowe i indywidualne pod okiem doświadczonych trenerów, które mogą stać się idealnym sposobem na rozrywkę, bez względu na wiek czy doświadczenie sceniczne. Umiejętności zdobyte podczas szkolenia przydają się w wielu sytuacjach, począwszy od wystąpień publicznych po rozmowy biznesowe oraz kontakty towarzyskie.

Techniki poruszane na warsztatach są stosowane w wielu programach rozrywkowych („Spadkobiercy”, „Whose line is it anyway”). Całość odbywa się w miłej i zabawnej atmosferze, o którą zadbają trenerzy, którzy na co dzień zajmują się działalnością dydaktyczną, kabaretową oraz są współtwórcami jednej z pierwszych grup improwizacyjnych w Polsce. Warsztat kończy się występem, podczas którego grający tworzą krótkie scenki oraz skecze na poczekaniu, oparte na sugestiach publiczności.

Kabaret Nic Nie Szkodzi działa od 2008 roku, konsekwentnie tworząc nowe programy oraz prezentując je i zdobywając nagrody na wielu konkursach. Członkowie kabaretu to pomysłodawcy i współtwórcy grup improwizacyjnych KWIK (Kameralna Wielka Improwizacja), Improkracja (Improwizacja eksperymentalna wielu form) oraz projektu „The Comedy Show”. Wraz z innymi wrocławskimi kabaretami tworzyli cieszący się uznaniem cykl imprez pn. „Wrocławska Panorama Kabaretu”.Możliwość komentowania jest wyłączona.