AKTUALNOŚCI

WŁADCA SKARPETEK W FINALE

Spektakl Władca Skarpetek  autorstwa i w reż. Jacka Timingeriu w Finale  20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Decyzją Komisji Artystcznej w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marta Bryś, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Witold Mrozek, Joanna Ostrowska, Adriana Prodeus spektakl Władca Skarpetek autorstwa i w reż. Jacka Timingeriu został zakwalifikowany do Finału 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. W I etapie Konkursu wzięło udział 97 inscenizacji.

Finałowe spektakle obejrzy Jury w składzie: Sławomira Łozińska, Maciej Nowak, Tadusz Nyczek, Bożena Sawicka, Jacek Wakar.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Możliwość komentowania jest wyłączona.