AKTUALNOŚCI

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „PAMIĘTAJ O MNIE…”

Zakończyliśmy projekt „PAMIĘTAJ O MNIE…” realizowany w ramach programu Edukacja Kulturalna, dofinansowany środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych. Projekt podejmował trudny temat przemijania życia i rozstania lub utraty najbliższej osoby. Brały w nim udział 622 osoby – dzieci z 5 wałbrzyskich przedszkoli i 5 szkół podstawowych oraz dwie grupy seniorów.

Projekt obejmował inscenizowane czytanie utworu literackiego w wykonaniu aktorów Teatru, które prezentowane było dzieciom w szkołach i przedszkolach podczas warsztatów z udziałem psychologa dziecięcego. Na zajęciach warsztatowych dzieci wspólnie odkrywały tajemnice życia, szukały najlepszego lekarstwa na smutek. Wspólnie dochodziły do wniosku, że każdy może wspominać chwile, które sprawiły mu radość oraz że wspomnienia, których nikt nam nie odbierze, pomagają przywrócić uśmiech.

Równocześnie w Teatrze Lalki i Aktora odbywały się cykliczne warsztaty dla dwóch grup Seniorów, które obejmowały zajęcia literackie, warszaty teatralne oraz zajęcia w pracowni plastycznej, gdzie uczestnicy samodzielnie wykonywali scenografię. Efekty pracy Seniorów zostały zaprezentowane publiczności podczas 3 pokazów w dniach 19 i 26 czerwca 2016 roku na scenie Teatru.

 „(…) Pierwszy raz uczestniczyłam w takim spektaklu, przeżywałam tremę, radość, łzy, samozadowolenie z całej pracy w teatrze, wzruszyły mnie mocne oklaski, bis oraz pochwały koleżanek, gratulacje, dziękujemy. Prosimy o jeszcze.”

Projekt PAMIĘTAJ O MNIE - Przedszkole SIÓDEMKA
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE - PSP nr 2
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE - PSP nr 10
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (2)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (3)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (4)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (5)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (6)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (7)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (8)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (9)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (10)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (11)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (12)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (13)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (14)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (15)
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża

mkidn
 
gmina_logoMożliwość komentowania jest wyłączona.