AKTUALNOŚCI

ZAPRASZAMY WIDZÓW 18+

8 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na czytanie dramatu „Łaknąć” Sarah Kane w przekładzie Iwony Libuchy w reż. Konrada Dworakowskiego. W czytaniu wystąpią aktorzy Teatru Modrzejewskiej w Legnicy: Magda Drab, Joanna Gonschorek, Magda Skiba, Bartosz Bulanda, Bogdan Grzeszczak, Albert Pyśk. Wstęp wolny.

Dramat został wybrany w II etapie Konkursu „Czytajmy dramaty!” przez Jury złożone z aktorów Teatru Modrzejewskiej w Legnicy pod przewodnictwem Magdy Drab. „Sztuki Sarah Kane i sama postać autorki wzbudziły szerokie zainteresowanie w świecie teatru, znane są ich głośne realizacje, jednak dotychczas nie były one prezentowane na legnickiej scenie” – tak argumentowali jurorzy, podkreślając rangę artystyczną tego dramatu.

Sarah Kane – przedstawicielka nowych brutalistów, napiętnowana mianem skandalistki, której sztuki epatują brutalnym okrucieństwem, seksem, problemami psychicznymi, w sztuce „Łaknąć” porusza temat pragnienia, tęsknoty, bólu w miłości, gwałtu, kazirodztwa, morderstwa, narkomanii, samobójstwa.

Tekst zostanie zaprezentowany publicznie w formie czytania również na scenach Teatru Modrzejewskiej w Legnicy (6.11 o godz. 18.00) oraz Jeleniogórskiego Centrum Kultury (7.11 o godz. 18.00).

 

czytają legniccy aktorzy: Magda Drab, Magda Skiba, Joanna Gonschorek, Bartosz Bulanda, Bogdan Grzeszczak, Albert Pyśk

reżyseria: Konrad Dworakowski

wiek odbiorcy: 18+

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek tel. 74 666 73 40Możliwość komentowania jest wyłączona.