AKTUALNOŚCI

Zimowo przy Brzechwy

Przełom stycznia i lutego w naszym Teatrze to zarówno propozycje spektaklowe, jak i warsztatowe. Najmłodszych widzów zapraszamy na SZEWCZYKA DRATEWKĘ natomiast tych starszych na FERIE ZIMOWE PRZY BRZECHWY.

SZEWCZYK DRATEWKA w reżyserii Katarzyny Hory – dziecięca klasyka na scenie – zostanie zaprezentowany w niedzielę (30.01) o 12:30. Spektakl opowiada historię tytułowego Szewczyka, który przemierza świat w poszukiwaniu pracy i nowego miejsca dla siebie. Podczas długiej, często niebezpiecznej, ale i fascynującej drogi spotyka mrówki, pszczoły oraz kaczki, znajdujące się w prawdziwych opałach.  Ponieważ chłopak ma dobre serce, to wszystkim tym zwierzętom pomaga zupełnie bezinteresownie. Już niebawem okaże się, że Szewczyk również będzie potrzebował pomocy, a z odsieczą ruszą mu poznane wcześniej mrówki, kaczki i pszczoły!

Luty to tradycyjnie okres ferii zimowych. Z tej okazji Teatr Lalki i Aktora przygotował warsztaty dla dzieci w wieku 7 – 10 lat, które odbywać się będą między 31 stycznia a 11 lutego. To oferta skierowana do dzieci, które lubią ruch, zajęcia manualne, plastyczne i teatralne. – Program warsztatów składa się między innymi z gier i zabaw pobudzających wyobraźnię i koncentrację oraz zajęć parateatralnych rozwijających świadomość własnego ciała – mówi Karolina Sobolewska z TLiA w Wałbrzychu. Oprócz tego dzieci zbudują własną lalkę teatralną, a następnie dowiedzą się jak ją „ożywić”. Zajęcia będą prowadzone przez naszych aktorów – Joannę Jakacką-Majkę, Seweryna Mrożkiewicza oraz Martę Kaczmarczyk.

 

www.teatrlalek.walbrzych.pl

bilety.teatrlalek.walbrzych.plMożliwość komentowania jest wyłączona.